Możliwości rozwiązań

Zaawansowana technologia implantologiczna MIS może w prosty sposób przywrócić piękno Twojego uśmiechu.

 

Uzupełnienie pojedynczego braku mostem uszkadza oba sąsiadujące zęby, ponieważ dentysta musi je oszlifować żeby stworzyć oparcie dla mostu. Niejednokrotnie są to zęby zdrowe. Pomiędzy protezę a dziąsło dostają się resztki pokarmu, które mogą powodować stany zapalne dziąseł, uszkodzenie kości wokół zęba i cofanie dziąseł. W rezultacie prowadzi to do nieestetycznego wyglądu i ostatecznej utraty sąsiednich zębów. Implanty MIS są doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku. Lekarz wkręca implant w kość stosując miejscowe znieczulenie. W ciągu kilku miesięcy implant ten zrośnie się z kością zastępując naturalny korzeń zęba. Brak zęba może być przez ten czas zamaskowany koroną tymczasową. Lekarz stworzy nową koronę zęba. Aby perfekcyjnie ją dopasować , lekarz mierzy rozmiar i dystans między zębami oraz precyzyjnie dobiera kolor korony do sąsiadujących zębów. Lekarz mocuje koronę za pomocą specjalnej śruby lub cementu. Operacja jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Implant nie zniszczy sąsiadujących zębów, będzie funkcjonował i wyglądał jak naturalny ząb.
W łagodny i bezbolesny sposób implanty MIS sprawią, że znów się uśmiechniesz.

odbudowa 1 zeba

Żeby stworzyć oparcie dla mostu dentysta musi oszlifować sąsiednie zęby, powoduje to ich nieodwracalne zniszczenie. Takie rozwiązanie nie zapewnia stabilnego oparcia dla protetyki. Pomiędzy dziąsła i most dostają się resztki jedzenia co powoduje ciągłe stany zapalne, zanik kości, nieestetyczny wygląd a w końcu utratę mostu i wspierających go zębów. Technologia implantów dentystycznych MIS w prosty i efektywny sposób rozwiąże te problemy. Cały proces leczenia zamknie się w kilku wizytach w gabinecie dentystycznym. Potem zapomnisz, że kiedykolwiek miałeś braki zębowe. W znieczuleniu miejscowym implanty są wprowadzane do kości w miejsce brakującego zęba. W ciągu kilku miesięcy implanty zrosną się z kością i jako substytut korzenia zębowego będą stanowić silne oparcie dla przyszłej protetyki. Przestrzeń po brakującym zębie będzie w tym czasie zamaskowana koroną tymczasową. Na tym etapie przymierzana jest korona właściwa. Aby perfekcyjnie dopasować nową koronę lekarz mierzy rozmiar i dystans między zębami oraz dokładnie dopasowuje kolor korony do sąsiednich zębów. Korony są mocowane do implantów śrubami lub specjalnym cementem. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Implanty pozostaną stabilne przez lata. Nie zniszczą sąsiadujących zębów, będą funkcjonowały i wyglądały jak naturalne zęby.

Teraz możesz bez problemu jeść wszystkie potrawy i uśmiechać się do najbliższych.

odbudowa_3_zebow

Tradycyjna proteza osiadająca na dziąsłach nigdy nie zastąpi naturalnych zębów. Używanie protezy skutkuje wieloma krępującymi momentami w codziennych sytuacjach np. podczas jedzenia czy mówienia. Implanty MIS spowodują, że proteza stanie się integralną częścią Twojej jamy ustnej. Zaledwie kilka zabiegów i jedzenie oraz uśmiechanie stanie się znowu proste. To wszystko dzięki zaawansowanej technologii łączącej nowoczesną geometrię implantu i biochemiczne właściwości jego powierzchni. Cały proces leczenia obejmuje kilka wizyt w gabinecie dentystycznym. Lekarz dentysta wprowadza cztery implanty w kość szczęki górnej oraz przynajmniej dwa implanty w kość żuchwy. Wszystkie implanty połączone są metalowym rusztowaniem, które sprawi, że będą stabilne i bezpieczne. W ciągu kilku miesięcy implanty zrosną się z kością i będą stanowiły perfekcyjny substytut korzenia zębowego. Bezzębie będzie w tym czasie zamaskowane protezą tymczasową. Podczas kolejnej wizyty lekarz dentysta dopasuje właściwą protezę do implantów.

Teraz możesz znów się uśmiechać do swojego odbicia w lustrze, do swojego dentysty, do całego świata.

 

bezzebieproteza_na_filarach_zatrzaskowych

Implanty w pytaniach i odpowiedziach

Jest to najbardziej innowacyjna dziedzina stomatologii, zajmująca się uzupełnianiem braków zębowych. Fenomen zjawiska osseointegracji, na którym bazuje leczenie implantologiczne polega na trwałym połączeniu pomiędzy powierzchnią implantu a kością pacjenta, które umożliwia lekarzowi odtworzenie brakujących korzeni zębów, a następnie protetyczne odbudowanie na nich koron. Takie rozwiązanie ma ważną zaletę – pozwala implantom stymulować kość. Tkanka kostna, w której pozostała luka po usuniętych zębach, ma bowiem tendencję do zanikania. Implantologia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które marzą o pięknym uśmiechu, a które częściowo lub całkowicie utraciły własne zęby z różnych przyczyn.

Implanty stomatologiczne stosuje się jako podparcie dla jednego lub więcej sztucznych koron zębów. Implant stomatologiczny, to w bardzo dużym uproszczeniu „wkręt” wykonany z biokompatybilnego materiału - najczęściej tytanu, który zastępuje korzeń zęba. Implant podobnie jak korzeń zęba, umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy.

- pozwalają przywrócić piękny uśmiech, o którym zawsze marzyłeś
- implanty to bezpieczne i trwałe rozwiązanie
- eliminują dyskomfort związany z leczeniem stomatologicznym zębów
- nie wymagają uszkadzania sąsiadujących, zdrowych zębów
- stymulują kość i chronią przed jej zanikiem
- pozwalają stabilnie umocować pracę protetyczną

Leczenie implantoprotetyczne to bezpieczna, sprawdzona i potwierdzona naukowo metoda leczenia. Można powiedzieć, że implanty, podobnie jak naturalne zęby, służą dopóty, dopóki się o nie dba. Od tego jak dobrze dbasz o higienę jamy ustnej i czy chodzisz na regularne wizyty kontrolne zależy to, jak długo będziesz mógł się nimi cieszyć.

Na uzupełnieniach protetycznych opartych na implantach rozwija się płytka nazębna - powłoka podobna do tej, która powstaje na zębach naturalnych. Dalsze zaniedbania prowadzą do stanów zapalnych dziąseł, krwawienia, bolesności i ogólnego dyskomfortu. Dobrze pielęgnowane implanty – jeśli kość, w której się znajdują jest mocna i zdrowa – służą całymi latami.

Tak. Implanty mogą służyć do uzupełnienia dowolnej liczby zębów – od braku jednego do możliwości uzupełnienia całego łuku.

To zależy od wielu czynników, między innymi od ogólnego stanu zdrowia pacjenta, dbałości o higienę czy też ilości kości w miejscu planowanej implantacji. Aby ustalić, ile kości się zachowało, stomatolog przeprowadzi szereg specjalistycznych badań. Jeżeli kości jest za mało lub jeśli nie jest ona wystarczająco dobrej jakości, wstawienie implantów będzie możliwe ale najpierw należy przeprowadzić zabiegi regeneracji kości aby przygotować miejsce dla przyszłego implantu.

Wszczepienie implantu jest zazwyczaj łatwiejsze niż wyrwanie zęba i najczęściej odbywa się w prostym znieczuleniu miejscowym. Podczas samego zabiegu nie będziesz czuć bólu, jednak podobnie jak po usunięciu zęba, przez kilka dni po zabiegu możesz odczuwać pewien dyskomfort.

Czasem dentysta może podać Ci środek uspokajający, jeśli bardzo się denerwujesz albo gdy twój przypadek jest bardziej skomplikowany. Znieczulenie ogólne jest rzadko stosowane w przypadku implantów i zasadniczo jest zarezerwowane dla wyjątkowo złożonych przypadków.

Przed rozpoczęciem leczenia dentysta poda ci przybliżony harmonogram. Zazwyczaj w ciągu 3–4 miesięcy po umieszczeniu implantów w kości wykonuje się ostateczne uzupełnienie protetyczne. W niektórych przypadkach można założyć tzw. tymczasowe uzupełnienie protetyczne na tej samej wizycie jednocześnie z umieszczanym implantem, ale powinieneś skonsultować się z dentystą, by przekonać się, czy takie rozwiązanie może być zastosowane u ciebie. Czasem leczenie zajmuje więcej czasu. O czasie leczenia należy porozmawiać ze stomatologiem, który określi dokładny plan leczenia.

Tak, jeśli nie będziesz wystarczająco dbać o implanty. Jeśli będziesz dbał o ich czystość i regularnie kontrolował u stomatologa, nie powinny wystąpić żadne problemy. Palenie także wpływa na zdrowie zębów naturalnych i implantów. Jeśli palisz, być może będziesz musiał jeszcze lepiej dbać o implanty.

To rzadka sytuacja. Jeśli implant poluzuje się w okresie gojenia albo zaraz potem, można go łatwo usunąć, a szczęka lub żuchwa zagoi się podobnie jak po usunięciu zęba. Po zagojeniu w kości można umieścić kolejny implant. Najczęściej jednak w takich przypadkach umieszcza się kolejny implant na tej samej wizycie zaraz po usunięciu tego nie wgojonego. Stomatolog może też wykonać most przymocowany do implantów, które się „przyjęły”.

Dobrze zaplanowane i przeprowadzone leczenie daje niemal stuprocentową pewność, że wszczepiony implant się przyjmie i będzie ci służył przez długie lata.

Koszt zabiegu zależy od bardzo wielu czynników, w tym od stanu kości i liczby implantów planowanych do wszczepienia oraz rodzaju odbudowy protetycznej. Należy jednak pamiętać, że implanty MIS to inwestycja na długie lata, a koszt zabiegu można w wielu klinikach rozłożyć na raty.

Normalnym następstwem zabiegu jest obrzęk twarzy w okolicy pozabiegowej, pęknięcia kącików ust, mogą również wystąpić drobne zasinienia, jednak ustąpią one w przeciągu kilku dni. Stosuj się do poniższych zaleceń w celu zminimalizowania objawów:

- przyjmuj leki zgodnie z otrzymaną kartą zaleceń farmakologicznych.
- nie dotykaj operowanego miejsca językiem lub palcem
- zastosuj zimny (suchy) okład na twarz przez pierwsze 2-3 godziny po zabiegu (co pół godziny rób krótką przerwę
- staraj się niewiele mówić przez pierwsze 2 doby po zabiegu (ograniczaj ruchy mimiczne)

- po każdym posiłku delikatnie przepłucz usta letnią wodą (unikając wytworzenia podciśnienia)
- stosuj płukankę/spray odkażający jamę ustną (3 razy w ciągu dnia przez 2 tygodnie)
- używaj wyłącznie ręcznej, miękkiej szczoteczki do mycia zębów
- unikaj kontaktu szczoteczki z okolicą pozabiegową
- nie stosuj nici oraz irygatorów przez 2 tygodnie po zabiegu

- przez pierwsze 2 dni po zabiegu stosuj zimną dietę – jedz zimne posiłki i pij zimne napoje
- gorące posiłki spożywaj dopiero 48 godzin po zabiegu
- przez dwa tygodnie po zabiegu unikaj twardych potraw (stosuj dietę półpłynną do momentu zdjęcia szwów)
- nie przeżuwaj pokarmu po stronie wykonywanego zabiegu
- zaprzestań palenia tytoniu, picia alkoholu, mocnej kawy i czarnej herbaty co najmniej przez 2 dni po zabiegu, najlepiej jednak zrezygnuj z nich całkiem

Implanty nie stanowią przeciwwskazania w wykonywaniu badania rezonansem magnetycznym (MR). Implanty stomatologiczne MIS są wykonane z tytanu, czyli nie powodują zakłóceń i nie reagują na pole magnetyczne. Koniecznie jednak należy poinformować osobę wykonującą badanie o posiadaniu wszczepu stomatologicznego.