Bezbolesne leczenie stomatologiczne – czy to możliwe?

dp miniatura


Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii w stomatologii możesz zapomnieć o bolesnych wizytach u dentysty. W dzisiejszych czasach nawet znieczulenie przed zabiegiem może zostać podane całkowicie bez bólu.

Zjawisko dentofobii
Odczuwasz strach przed wizytą u dentysty? Nie jesteś sam. Z przeprowadzonych badań wynika, że 40 proc. Polaków deklaruje paraliżujący strach z napadami lęku, a drugie tyle przeżywanie nadmiernego niepokoju na fotelu dentystycznym. W sumie 80 proc. populacji Polaków doświadcza nasilonych objawów stresu, którego główną przyczyną jest obawa przed bólem towarzyszącym leczeniu1.Dentofobia, czyli strach przed zabiegami dentystycznymi, bardzo często wynika z niewiedzy lub wcześniejszych złych doświadczeń pacjentów.
Tymczasem wizyta u dentysty wcale nie musi wiązać się ani z bólem, ani ze stresem. Obecnie nawet nieskomplikowane zabiegi dentystyczne można przeprowadzać w znieczuleniu. Nowoczesne metody leczenia umożliwiają praktycznie bezbolesne przeprowadzenie zabiegu na fotelu dentystycznym.

Zapomnij o bólu
Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w stomatologii minimalizujących ból jest Dentapen. Urządzenie to zapewnia zasadniczo bezbolesne podanie znieczulenia przed zabiegiem stomatologicznym. Dentapen swoim wyglądem przypomina długopis, więc nie budzi nieprzyjemnych skojarzeń z tradycyjną strzykawką, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku leczenia dzieci zwykle mających z nią mało przyjemne doświadczenia.

                        

Jak działa Dentapen?
Najczęściej stomatolodzy stosują znieczulenie miejscowe, które polega na podaniu leku znieczulającego w miejsce okolic nerwów jamy ustnej. Można wykonać je ręcznie przy użyciu tradycyjnej strzykawki lub przy użyciu przyjaznej technologii Dentapen. W tym przypadku środek znieczulający umieszcza się w urządzeniu Dentapen, za którego pomocą zostaje zaaplikowany pacjentowi na kilka minut przed właściwym leczeniem. Dzięki komputerowo sterowanemu mechanizmowi, który reguluje siłę i czas podania roztworu znieczulającego, zabieg przebiega zupełnie bezstresowo i praktycznie bezboleśnie. Zautomatyzowany proces podania znieczulenia likwiduje dyskomfort związany z uczuciem rozpierania w dziąśle podczas podawania płynu, przy czym jednocześnie ułatwia bezpieczne oraz skuteczne podanie środka znieczulającego.

Dentapen rozwiązaniem dla osób obawiających się bólu
Nie pozwól, żeby obawa przed bólem powstrzymywała Cię przed udaniem się do dentysty. Pamiętaj o tym, że dzisiejszy postęp technologii zmienia oblicze leczenia i sprzyja pacjentom. Regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego zapewnia zdrowy, piękny uśmiech, o który możesz zadbać już dziś, bez zbędnego stresu.

Comp 70668900

1wyniki badań Fundacji Dr Laskus przy współpracy z instytutem badawczym SMG/KRC, 2013