Masz obawy przed leczeniem implantologicznym? Boisz się, bo dochodzą cię słuchy, że implanty stomatologiczne to zwykłe śruby, które zwyczajnie wypadają? Paraliżuje cię myśl o licznych, skomplikowanych zabiegach u dentysty? Nic bardziej mylnego!

           MIS Implants, firma która na rynku implantologii stomatologicznej istnieje już ponad 20 lat, wprowadziła właśnie do sprzedaży nowy implant o unikalnym kształcie, dzięki któremu możesz przestać obawiać się powikłań leczenia. Lata testów i badań nad nowym implantem V3 od MIS pozwalają określić go jako „implant biologiczny” – czyli taki, który jest najbardziej zgodny z fizjologicznymi mechanizmami naprawy i regeneracji, które zachodzą w organizmie człowieka.
           Główną zaletą implantu V3 od MIS jest jego innowacyjna struktura i kształt. Trójkątna budowa nie tylko zmniejsza nacisk na naturalną kość, w którą jest wkręcany implant, ale także ułatwia formowanie skrzepu krwi co znacząco przyspiesza powstanie macierzy kolagenowej w pobliżu powierzchni implantu. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że wszczep szybciej się goi i w znacząco krótszym czasie dochodzi do procesu, który w dużym uproszczeniu można nazwać obrastaniem implantu kością. Trzeba dodać, że trójkątny kształt zapewnia więcej powierzchni na przyrost naturalnej tkanki kostnej, tak cennej w leczeniu implantologicznym.
              Dodatkowo specjaliści z MIS Implants Technologies Ltd. opracowali taki skład chemiczny powierzchni implantu, którego właściwości chemiczne i fizyczne przyspieszają proces osseointegracji czyli łączenia się z kością. Powierzchnia V3 z tlenku tytanu (99,8-100%) jest jedną z najczystszych pośród dostępnych na rynku, co potwierdzają liczne badania naukowe nad przyjmowaniem się wszczepów u pacjentów.
              Nie mniej znaczącą zaletą nowego implantu V3 jest wysoka estetyka, którą zapewnia po zakończeniu leczenia. Specjalnie opracowany kształt powoduje, że w strefie estetycznej widoczne jest mniej tytanu a więcej kości i tkanki miękkiej (dziąsła) co pozwala na lepszą odbudowę protetyczną a w efekcie znacząco lepszy efekt wizualny zęba.
              Opracowany w najdrobniejszych detalach nowy implant V3 od MIS jest odpowiedzią na najbardziej wygórowane oczekiwania pacjentów i lekarzy, zapewniając długoterminową funkcjonalność i komfort oraz najlepszą harmonię estetyczną. Co istotne, wszystkie implanty MIS posiadają dożywotnią gwarancję, która jest zapewnieniem jakości i niezawodności.

Spytaliśmy kilku uznanych w Polsce specjalistów o ich zdanie na temat nowego implantu V3.
Oto opinie:


MA

"Unikalny kształt nowego implantu MIS V3 to kolejny krok unowocześniania konstrukcji wszczepów mający wpływ na ochronę tkanek przy szyjce implantu. Zdrowa kość i dziąsło przy implancie to gwarancja długotrwałego sukcesu, a niewątpliwie jest to cel lekarzy implantologów"

MA

"Innowacyjna koncepcja implantu V3, w tym ograniczenie nacisku na kość wyrostka, może istotnie wpływać na skuteczność procesu osseointegracji, który spaja kość z powierzchnią implantu"

MA

"Całkowicie nowa koncepcja V3 pozwala na zastosowanie implantu o większej średnicy w wąskiej kości. Dzięki trójkątnemu kształtowi szyjki i braku ucisku na zewnętrzną część kości zredukowane są także do minimum zaniki kości, które mogą nastąpić już po zabiegu"

MA

"Nowoczesne rozwiązania związane z kształtem i strukturą implantu V3 mają na celu ulepszać biologiczne procesy przebudowy tkanki kostnej wokół szyjki implantu i następczo pozyskiwać więcej tkanki miękkiej, dla których ta kość jest niezbędnym rusztowaniem"